Bez kategorii

KOLOR ROKU 2016 wg Instytutu Pantone

NA POCZĄTEK KILKA SŁÓW O PANTONE

Instytut Pantone to amerykańska firma działająca w branży poligraficznej, założona w 1962 roku. Jej siedziba mieści się w Carlstadt w stanie New Jersey. Firma zasłynęła opracowując swoją własną, unikatową skalę kolorów – zwaną Skalą Pantone. To najsłynniejszy system identyfikacji kolorów na świecie i pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy zajmują się aranżacją i designem, czyli m.in. dla grafików, architektów, dekoratorów wnętrz czy kreatorów mody.

Oprócz tego Instytut Pantone stara się przewidywać trendy na nadchodzący rok i od 16 lat typuje Kolor Roku, który wg Instytutu odegra znaczącą rolę w świecie mody, wzornictwa przemysłowego, projektowania graficznego, wystroju wnętrz itd. I rzeczywiście, to co prognozuje Pantone ma wpływ na trendy i sprzedaż w wielu gałęziach światowego przemysłu. Pytanie tylko, czy jest to naprawdę prognoza, poprzedzona studiami nad różnymi środowiskami, czy raczej dyktat światowego autorytetu w dziedzinie kolorystycznych standardów? Tak czy siak nie mam nic przeciwko wybieraniu przewodniego koloru roku:).

DUET ROSE QUARTZ & SERENITY

W roku 2015 kolorem roku został okrzyknięty Marsala (18-1438), który szalenie przypadł mi do gustu. Dodatki do wnętrz w tej kolorystyce wyglądają luksusowo i dostojnie, a oprawa ślubna z dodatkiem koloru czerwonego wina to piękno w najszlachetniejszej postaci.

PicMonkey-Collage-Marsala-

http://www.mrspandp.com

Ale czas szybko mija i Marsala musiał oddać symboliczny prym pierwszeństwa swojemu następcy, ..a właściwie następcom. Po raz pierwszy w historii Instytut Pantone zdecydował się ogłosić nie jeden, a dwa Kolory Roku 2016 – Rose Quartz (13-1520) i Serenity (15-3919).

PantoneRoseQuartz_Serenity_600

Pierwszy z nich to ciepły odcień pudrowego różu, a drugi to chłodny błękit wpadający lekko w odcień fioletowy. Połączenie tych dwóch kolorów Pantone zaczerpnął wprost z natury. Każdy z nas doskonale wie, jak delikatne, różowo-błękitne barwy przybiera niebo w pierwszych fazach zachodzącego słońca. Jest to przepiękny, uspokajający widok i taki też cel przyświecał marce – duet Rose Quartz & Serenity ma działać na nas kojąco oraz wprowadzać błogi spokój i harmonię w nasze życie.

CO MYŚLĘ O KOLORACH ROKU 2016?

Bez wątpienia jest to połączenie miłe dla oka i raczej wszystkim dobrze znane. To duet bardzo łagodny, subtelny, pastelowy i przez to nie tak bardzo zobowiązujący jak lider z zeszłego roku. Nowe kolory świetnie odnajdują się  zarówno w nowoczesnych jasnych wnętrzach, jak i w romantycznej scenerii vintage.  Rose Quartz i Serenity kojarzą się także bardzo mocno z  ubrankami  i pokoikami dla dzieci, ale nie ma co szufladkować:) Kolory te można świetnie zaaranżować w przestrzeni, nie tylko dla maluchów.  A ślub i wesele w  kolorystyce Rose Quartz & Serenity to po prostu bajka.  Zresztą sami zobaczcie!

Moodboard-Interiores

http://www.thedisquietfashion.com

rose-quartz

http://frocksandflowers.com

Interior+2

http://www.styleandforks.com

5 (1)

http://interiorsdesignblog.com

41

http://interiorsdesignblog.com

pantone_coty_2016_serenity_rose_quartz_kitchen_inspiration_kitchann_style

https://annporter.wordpress.com

060515-traditional-chandelier

http://www.lampsplus.com

Chaise+Lounge

http://www.styleandforks.com

znaleziono-na-houseofturquoise.com

http://kobietamag.pl

amara-livind-limited

http://interiorsdesignblog.com

Pastel-Rustic

http://www.southboundbride.com

rose8

http://trebellaevents-blog.com

Rose-Quartz-and-Serenity-wedding-table-decoration-ideas-pink-and-blue

www.elegantweddinginvites.com

pink-tulips-bouquet-580

http://www.brides.com

Pantone-2016-Colour

http://docksidegroup.com.au

pantone serenity wedding dress

https://jammermandesign.wordpress.com

pink-and-blue-hued-wedding-bouquets-for-2016-trends

www.elegantweddinginvites.com

rose-quartz-and-serenity-5

http://wnetrza.beds.pl

Pantone-2016-Colour7

http://docksidegroup.com.au

 

ReBelle